Współpraca

Prezentacje podróżnicze

Co lubię najbardziej poza samym faktem bycia w drodze? Spotkania z innymi ludźmi i możliwość dzielenia się z nimi swoimi przeżyciami. Opowiedzenia im o lękach, radościach, rezygnacji i zwątpieniu, przypływach euforii, okresach obojętności i chwilach przebudzenia, krokach naprzód i krokach w tył, gubieniu drogi i jej odnajdywaniu, poznawaniu innego, który zazwyczaj okazuje się wcale nie taki inny, o niekończących się pożegnaniach i wiecznej zmianie – o tym całym rollercoasterze, który wiąże się z podróżami. Prezentacje o podróżach sprawiają mi wielką przyjemność i staram się dostosowywać je do grona odbiorców, mając nadzieję, że może ktoś odnajdzie w nich inspirację.

Do tej pory występowałam między innymi:

  • w projektorni GAK w Gdańsku
  • podczas I edycji Festiwalu Rowerowego SakFa w Gdyni
  • podczas festiwalu Travenalia 2019 w Krakowie
  • w Sztuce Wyboru w Gdańsku

Moje prezentacje:

  • Dokąd dojechałam, jadąc donikąd. Historia mojej pierwszej samodzielnej podróży rowerowej po Europie, ze Szwajcarii do Bośni i Hercegowiny. O tym, że brak celu wcale nie oznacza pewnej klęski i że nie mając oczekiwań można otrzymać dużo więcej, niż można sobie wymarzyć.
  • Kirgistan. This is a country for real men. O mojej rowerowej i samochodowej podróży po Kirgistanie, tamtejszej kulturze macho, radzieckiej przeszłości, niezwykłej przyrodzie, gościnności i niekończących się wyzwaniach czekających w każdym kącie Gór Niebiańskich.

Prezentacje szyte na miarę? Bardzo chętnie dopasuję je do okazji i grona odbiorców. Jeśli masz pomysł na temat, który mogłabym poruszyć, napisz do mnie na adres: joannachmara1@gmail.com